Послуги:

Надаємо кожному клієнту по одній безкоштовній консультації на тему податків.

Офшор Великобританія. Партнерство з обмеженою відповідальністю (LLP).

Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії - одна з найпотужніших та найвпливовіших держав у Європі. Великобританія є постійним членом Ради Безпеки ООН. Об'єднане Королівство є спадкоємцем Британської імперії - найбільшої держави в історії людства. Столиця Великобританії, місто Лондон, вважається одним з двох головних світових фінансових центрів.

  Населення Великобританії - близько 64 млн. чоловік.
  Площа країни становить 243 809 км2 .
  Столиця - Лондон.
  Офіційна мова - англійська.
  Валюта - фунт стерлінгів (GBP).
  Приблизний курс обміну: 1 USD = 0,6 GBP.
  У країні відсутній валютний контроль.
  Система права - англо-саксонська.
  Податкова система - резидентна.

Велика Британія вважається респектабельною податковою юрисдикцією. Придбати/створити юридичну особу - резидента Великобританії - це один з ефективних інструментів для оптимізації оподаткування та структурування власного бізнесу!

Основні закони:

  · Закон Про компанії від 2006 р. (з доповненнями та змінами);
  · Закон Про партнерства з обмеженою відповідальністю типу LLP від 2000 р. (з доповненнями та змінами);
  · Закон Про партнерства з обмеженою відповідальністю типу LLP у Північній Ірландії від 2002 р. (з доповненнями та змінами;
  · Закон про оподатковування компаній від 2010 р. (з доповненнями та змінами;
  · Закон про ПДВ від 1994 р. (з доповненнями та змінами.

Які існують переваги "Офшорних" компаній в Англії?

Останнім часом підприємці над замість того, щоб реєструвати підприємства в класичних офшорах надають перевагу реєстрації компанії у розвинутих країнах, законодавство яких дає перевагу при здійсненні торгівлі чи холдингового бізнесу. До таких країн належить Великобританія, яка на відміну від класичних офшорів вважається респектабельною країною, але законодавство якої дозволяє організувати офшорну схему підприємництва. Британське "офшорне" законодавство дозволяє звести до мінімуму обов'язок сплати встановлених податків, а при професійному підході - навіть цілком виключити їх.

Можливість податкової оптимізації є не найголовнішою перевагою британських "офшорних" компаній.

Оскільки Велика Британія є грандіозним світовим центром бізнесу, країна стабільна без економічних криз, то це може сприяти у:

  · економічній стабільності бізнесу;
  · його престижності та респектабельності;
  · довірі європейських партнерів та кредиторів;
  · можливості якісного розширення бізнес зв'язків.

У багатьох офшорах ставка корпоративного оподатковування дорівнює нулю. Законодавство Великобританії, на відміну від Офшорних зон, зобов'язує здавати звітність, проходити аудит. Мова не йде про конфіденційність оскільки інформація про компанію є загальнодоступною. Проте Британія не потрапляє в жоден "чорний список" чи перелік податкових гаваней, при цьому королівство укладо більше ста сорока Договорів про уникнення подвійного оподаткування, зокрема з Україною. Такі обставини зводять до мінімуму можливі репутаційні ризики веденого бізнесу.

Британське Партнерство з обмеженою відповідальністю LLP

Партнерство з обмеженою відповідальністю (LLP) – це одна з організаційно-правових форм підприємства для ведення діяльності у Великій Британії у якій партнери мають обмежену відповідальність за зобов'язаннями Партнерства. На відміну від приватної компанії з обмеженою відповідальністю (LLC), Партнерство з обмеженою відповідальністю LLP має гнучкішу можливість організації внутрішньої організаційної системи і при цьому оподатковується як типове партнерство. У всьому іншому LLP подібне нa LLC. Партнерство LLP є самостійною юридичною особою і володіє повною юридичною правоздатністю та дієздатністю, тобто має право вчиняти правочини та володіти нерухомістю та ін. Форма LLP була спеціально створена для використання професійними фахівцями (адвокати, інженери, лікарі, архітектори), яким не дозволялося створювати компанії Limited (Ltd) у зв’язку з видом їх діяльності. Як наслідок ця форма отримала ефективне та широке застосування.

Створення Партнерства LLP

Не менше ніж двоє осіб (фізичні чи юридичні особи), які мають намір займатися підприємницькою діяльністю, мають право заснувати LLP. Організаційно-правова форма LLP не передбачає акціонерів чи директорів, але при цьому передбачає наявність стількох партнерів, скільки необхідно.

Партнерський Договір

Партнери LLP, як правило, укладають партнерський Договір. Цей Договір, на відміну від статуту компанії, не подається до Companies House для публічного доступу, оскільки є приватним.

Договір регулює відносини між партнерами, ним встановлюються їх права і обов'язки та визначає систему управління LLP. Зокрема, в Договорі зазвичай зазначається сума внеску кожного партнера, процедура прийняття рішень та порядок розподілу прибутків і збитків.

При відсутності такого Договору діяльність LLP регулюватиметься Законом Про партнерства з обмеженою відповідальністю (Limited Liability Partnerships Act 2000).

Юридична адреса, офіс.

Закон Великобританії зобов'язує партнерство LLP мати зареєстровану юридичну адресу в Англії чи Уельсі. Це повинно бути фізичне місце для отримання пошти та інших повідомлень для Партнерства LLP. Закон не зобов'язує щоб Юридична адреса співпадала з фактичним місцем здійснення господарської діяльності. Важливо, щоб уся кореспонденція, яка була відправлена на цю юридичну адресу розглядалася оперативно.

У протилежному випадку існує ризик того, що партнерство LLP можуть виключити з реєстру компаній або ліквідувати на вимогу кредиторів.

Оподаткування.

Партнерство LLP є податково-прозорою структурою (Flow-Through Entіty - FTE). Це означає, що його доходи не обкладаються корпоративним податком на прибуток та податком на приріст капіталу. Прибуток LLP вважається доходом її партнерів. Партнери зобов'язані задекларувати цей доход у країні, де вони є податковими резидентами, і сплатити прибутковий податок саме там.

Якщо партнери LLP не є резидентами Великої Британії, то британських податків можна уникнути. Для цього необхідно виконання ще двох умов:

  1. Бізнес LLP не ведеться на території Великобританії;
  2. Джерело доходу перебуває за межами Великобританії.

Щоб уникнути податків цілком, як партнерів використовуються компанії чи фізичні особи резиденти класичних безподаткових юрисдикцій (наприклад, компанії з Панами, БВО, Невісу й ін.).

Звіт і аудит

Компанія LLP зобов'язана (не залежно від джерел одержуваного прибутку і резидентності своїх учасників):

  · "Вести бухгалтерію, готувати щорічні бухгалтерські звіти, проходити аудит у сертифікованого аудитора.
  · "Щорічно здавати звіт annual return до реєстру компаній, надаючи загальну інформацію про компанію (про партнерів, реєстраційну адресу, ін.).
  · "Щорічно здавати завірений аудитором фінансовий звіт до реєстру компаній і податкову Великобританії.

Компанії, які вважаються "малими", можуть подати заяву про звільнення від обов'язкового проходження аудиту.

За аналогією з британськими компаніями LTD, партнерство LLP може бути визнано "малим" і звільнено від необхідності проходити аудит, якщо воно відповідає двом із трьох умов:

  1. Річний оборот LLP не перевищує 6,5 мільйонів GBP;
  2. Балансова вартість активів не перевищує 3,26 мільйонів GBP;
  3. Кількість співробітників не перевищує 50 чоловік.

Бухгалтерська звітність здається щорічно до Реєстру Компаній. Партнерство, визнане малим, здає спрощену звітність (Abbrevіated Accounts).

Звітність привселюдно доступна.

Податкова декларація (Tax Return):

Щороку партнерство зобов'язане подавати в податкову службу декларацію з указівкою частки і розміру доходів кожного з партнерів. Вимога подавати декларацію є обов'язковою і не залежить від того, чи є партнери LLP платниками податків у чи Великобританії ні.

Річний звіт (Annual Return):

Подається щорічно до Реєстру компаній (Form AR01). Перший звіт здається через 18 місяців після реєстрації LLP.

Підготовка звітності для власника компанії загрожує тільки додатковими витратами і наданням фінансової інформації. Усі клопоти, пов'язані з правильною підготовкою звіту, аудитом і його здачею, бере на себе наша компанія і наші сертифіковані фахівці у Великобританії.

Законодавство, що регулює Компанії LLP

Створення і функціонування Партнерства з обмеженою відповідальністю у Великобританії регулюється Законом про LLP від 2000 року (а також Законом про LLP у Північній Ірландії від 2002 року), Lіmіted Lіabіlіty Partnershіp Act 2000, і Lіmіted Lіabіlіty Partnershіps Regulatіons 2009, а також певних положень Companies Act 1985 (2006).

Договори про уникнення подвійного оподатковування

Британське партнерство з обмеженою відповідальністю LLP не підпадає під дію Договорів про уникнення подвійного оподатковування, в тому числі на них не поширює дію Конвенція між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і на приріст вартості майна від 10.02.1993р.

Характеристики партнерства:

Капітал LLP:

  · Мінімальний внесок у капітал LLP (Contrіbutіon) - 2 GBP.
  · Розподіл доходів партнерства (Dіstrіbutіons): Здійснюється або на пропорційній основі, відповідно до розміру внеску кожного партнера, або на інших умовах за домовленістю між партнерами.

Партнери LLP (Members):

  · Мінімальна кількість - 2.
  · Партнером може бути юридична особа.
  · Партнером може бути нерезидент Великобританії.
  · Інформація про Партнерів вноситься до Реєстру і привселюдно доступна.
  · Місце щорічних зборів Партнерів - де завгодно.

Посадові особи LLP:

  · Директор - за замовчуванням посада не передбачена. Функції директора виконує один з "Уповноважених партнерів" (Desіgnated Member). Для підвищення респектабельності партнерства можна найняти кваліфікованого керуючого директора.
  · Секретар - посада не передбачена. Його функції також виконує один з "Уповноважених партнерів".

"Уповноважені партнери" відповідають за:

  1. Призначення аудитора (за потреби);
  2. Підписання документів від імені інших партнерів;
  3. Підготовку і здачу бухгалтерської звітності;
  4. Підготовку і здачу річного звіту;
  5. Проведення процедури ліквідації LLP.

Питання кількості "уповноважених партнерів" вирішується на загальних зборах партнерів LLP. Як правило, досить двох. Якщо уповноважені партнери не визначені, тоді уповноваженими вважаються усі. В цілому права і обов'язки уповноваженого партнера абсолютно рівні правам і обов'язкам інших партнерів компанії. Права та обов'язки партнерів встановлюються Договором про створення Партнерства з обмеженою відповідальністю, а також чинним Законодавством Великобританії.

У випадку, якщо через різні обставини у складі такого партнерства залишається лише один партнер-учасник, то така юридична особа не може існувати більше 6 місяців.

Інші вимоги:

  · Юридична адреса на території Великобританії.
  · Вимоги до найменування:

Не можна використовувати:

  1. вже існуючі чи схожі назви;
  2. імена, що наносять шкоду публічному порядку (грубі, лайливі);
  3. імена, що містять натяк на органи чи влади королівську родину - "департамент", "бюро", "уряд", "федерація", "рада", "керування", "королівський" і т.п.;
  4. "Слова "Insurance", "Bank", "Chamber of Commerce", "Cooperative", "Credit Union", "Group", "Holding", "Building Society", "Royal" і інші дозволено використовувати тільки за дозволом відповідного органу державної влади (часто потрібно тримувати ліцензію на відповідний вид діяльності).
  5. імена, що містять вказівку на діяльність, що вимагає одержання відповідної ліцензії - "банк", "страхове товариство", "трастова компанія" і т.д.

Обов'язково необхідна вказівка обмеженої відповідальності - LLP.

Регулярні обов'язкові платежі:

Державний збір при здачі Річного звіту (Annual Return):

  1. При здачі звіту в електронній формі - 15 GBP;
  2. При здачі звіту в паперовій формі - 30 GBP.

Особливості LLP:

  · Перевід партнерства в іншу юрисдикцію заборонений.
  · На LLP не поширюється дія договорів про уникнення подвійного оподатковування, тому не можуть використовувати їх норми.
  · Обмеження у використанні: LLP не може використовуватися в банківському бізнесі, страхуванні, фінансових послугах, а також у сфері кредитних відносин.

Конфіденційність:

Спеціального законодавства, що захищає конфіденційність, у Великобританії немає. Захист інформації про клієнтів забезпечують принципи загального права.

Переваги Великобританії:

  · Висока репутація.
  · Політична стабільність.
  · Немає валютного контролю.
  · LLP, партнери якого є офшорними компаніями, може бути цілком безподатковим.
  · Не входить в український перелік офшорних зон (Розпорядження КМУ 2011 року).
  · Не входить в український перелік юрисдикцій, що підпадають під правила про трансферне ціноутворення (Розпорядження КМУ 2013 року).

Недоліки:

  · Усі партнерства LLP зобов'язані здавати щорічну звітність.
  · Великі і середні LLP повинні проходити аудит.
  · LLP, партнери якого - нерезиденти, не можуть використовувати договори про запобігання подвійного оподатковування.
  · LLP не можуть змінити юрисдикцію.
  · Наявність Меморандуму між Українським Держфінмоніторингом і Британським агентством по боротьбі з організованою злочинністю "Про співробітництво в обміні інформацією".

Застосування:

  Експортно-імпортні операції.
  Надання послуг нерезидентам.

Додаткова інформація:

Можливий номінальний сервіс. У відкритому доступі знаходиться інформація про директорів та засновників компанії.

У стандартний комплект документів компанії LLP входить:

  · Реєстраційне свідоцтво англійського партнерства
  · Договір про партнерство
  · Основні положення про структуру управління партнерством
  · Протокол проведення перших зборів партнерів
  Печатка компанії
  · Завірення Нотаріусом Великобританії
  · Легалізація Апостилем в Foreign Office Великобританії.

Наша компанія вже довший час допомагає реєструвати LLP у Великобританії.

Реєстр компаній Великобританії

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Консалтинг, маркетинг, роялті, валові витрати, нерезиденти і офшори в Податковому кодексі.Тел: (096)135 0 292
(032) 227 87 62, м. Львів,
вул. Фурманська, 5, оф.14, (біля Оперного театру)
email: office@caesar.in.ua

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET