Послуги:

Надаємо кожному клієнту по одній безкоштовній консультації на тему податків.

Що таке Офшор чи Офшорна юрисдикція?

Держава чи територія вважається "Офшором" чи "офшорною юрисдикцією" у тому випадку, коли зареєстровані в такій юрисдикції компанії не сплачують податків або сплачують низькі податки зі своїх доходів, які компанія отримала поза межами кордонів своєї держави. Звідси і назва Офшор перекладається як "поза межами берегів острова" оскільки першими офшорними юрисдикціями стали дрібні острівні держави. Як логічний наслідок під поняттям "офшорна компанія" розуміють юридичну особу, яка здійснює господарську діяльність поза межами країни реєстрації, і бенефіціарні власники також знаходяться за межами країни реєстрації. При цьому країна реєстрації є офшорною зоною - територія, на якій для таких компаній податкове навантаження прямує до нуля. Ще раз наголошуємо, що ключовим моментом такого пільгового режиму є те, що офшорна компанія лише реєструється у офшорі але господарської діяльності там не веде.

Скажімо, ви створюєте свою компанію в Панамі, яка набуває там статусу юридичної особи. Отже така компанія буде сплачувати податки тільки з діяльності, яка ведеться у Панамі. Але, враховуючи те, що ваша компанія господарської діяльності у Панамі не здійснює, значить підприємство звільняється від будь-якого оподаткування. У цьому і полягає такий нескладний і повністю законний механізм оподаткування офшору.

Як вже ми зазначали Офшорами вважають держави і території, у яких встановлено пільговий режим оподаткування та відсутній валютний контроль. На сьогоднішній час таких країн у світі налічується приблизно п'ятдесят. Серед них варто згадати Кайманові острови, Панама, Британські Віргінські острови, Сейшельські острови, Острів Мен, Острів Мальта, Острів Кіпр, Беліз, Коста-Ріка, Ліберія, Гібралтар, тощо.

Вартість створення офшорної компанії становить приблизно 1500 доларів США, і ще стільки ж вартує підтримка її юридичної адреси протягом року. Реєстрація нової юридичної особи триває від одного до декількох днів. Офшорні юридичні особи можуть відкривати банківські рахунки у будь-яких банках та довільній валюті. Компанії, що зареєстровані у багатьох офшорних зонах не мають обов'язку згідно законодавства подавати бухгалтерську звітність державним органам. Часто обов'язок подачі податкової звітності з метою адміністрування податків замінено єдиним річним збором у розмірі від 150 до 1000 доларів США за рік. У більшості офшорних юрисдикцій особисті дані бенефіціарних власників офшорних компаній вважається конфіденційною інформацією та не підлягає розголошенню.

Переваги офшорів очевидні для всіх. За роки свого існування схеми з їх використанням ретельно розроблені і знаходять широке застосування у вирішенні різних питань. Перш за все, офшори сприймаються як універсальний оптимізатор податкових виплат. Крім того, вони міцно асоціюються з функцією захисту активів і забезпечення конфіденційності інформації, адже проблема конфіденційності в Україні – це, по суті, і є проблема прав власника. Як правило, особисті дані про власників офшорних компаній є закритою від сторонніх осіб.

Банківські рахунки, які відкрито Офшорними компаніями, є зручним, комфортним та оптимальним місцем для накопичення та зберігання фінансових коштів, при цьому маючи до них необмежений або легкий та швидкий доступ (пригадаєте нашу бюрократію і паперову тяганину). Можна, звичайно, скористатися послугами солідного банку, але ніяких гарантій конфіденційності ніякий банк світу сьогодні не обіцяє, а значить, держава, в якій цей банк зареєстрований, зможе в деталях, подробицях і нюансах вивчати ваші рахунки і операції. У офшорних же зонах за розголошування комерційної і фінансової таємниці існує кримінальна відповідальність.

Тут широко використовується і «номінальний сервіс» – це коли власником бізнесу числиться одна людина, а інший по генеральній довіреності здійснює всі операції компанії. Таким чином, ім’я справжнього власника зберігається в тіні. Ви можете бути директором самому собі і в такій якості маніпулювати засобами на своєму рахунку, ні перед ким при цьому не звітуючи.

Для оптимізації діяльності торгових компаній зручно реєструвати офшорну компанію, яка стане посередником між постачальником та імпортером або експортером та клієнтом. Завдяки тому, що офшорна фірма виступає посередником і, відповідно, через її рахунки проходять кошти за товар, то на цих рахунках і осідає основна частина прибутку від торгової операції, який завдяки низькому оподаткуванню в країні реєстрації, наприклад Британських Віргінських островах чи Панамі, практично повністю залишається в розпорядженні інвестора. Подібно офшорну фірму можна використати для отримання комісійної винагороди з України, при цьому сплачуючи 0% податку. Торгову фірму можна відкрити практично в будь-якій офшорній зоні. Рекомендуємо ґрунтовно дослідити законодавство офшорної юрисдикції та розміри можливих податків, зборів та мит.

Холдингові та інвестиційні компанії , які отримують прибуток від дивідендів чи від біржових угод, можуть мінімізувати свої податки та зберігати конфіденційність застосовуючи свої офшорні компанії для укладення угод. Так прибутки, які одержує холдингова офшорна компанія від продажу акцій українських підприємств, підлягає оподаткуванню саме тільки у країні, де зареєстрована така компанія. Якщо компанія володіє акціями інших підприємств чи правом інтелектуальної власності на патенти, торгові марки, авторське право, тобто є холдинговою компанією, при цьому з неї не стягують податку на прибуток і корпоративного податку бо вона зареєстрована в офшорній зоні, то дочірні підприємства такого холдингу отримують можливість додатково заробляти акумулюючи капітал у материнській компанії, тобто у офшорній юрисдикції, при цьому не оподатковуючи доходів по відсотках з депозитів. Такі капітали холдинг може використати на потреби дочірніх підприємств інвестувавши їх знову. Зазвичай для ведення такої діяльності реєструють материнську холдингову компанію в Австрії, Кіпрі чи Британських Віргінських островах.

Франчайзингові та ліцензійні компанії : Корпорації. які здійснюють інвестиції в підприємства України шляхом внесення технологій, устаткування, патенти, ноу-хау, торгові марки, можуть здійснювати таку діяльність через засновану офшорну компанію, яка вже буде отримувати прибутки з України у формі ліцензійних виплат, роялті, авторської винагороди. При цьому не маючи постійного представництва в Україні, правильно вибравши офшорну юрисдикцію виходячи з украдених Україною Договорів про уникнення подвійного оподаткування, компанії не сплачуватимуть з роялті податків як в Україні так і в країніі реєстрації (бо офшорна юрисдикція).

Компанії по наданню професійних послуг. Високооплачувані фахівці професійних знань чи їх групи (інженери, архітектори, бухгалтери, юристи, лікарі), які не є резидентами України можуть використовувати зареєстровану офшорну фірму для отримання прибутку з України. При цьому такі доходи знову ж таки не оподатковуватимуться ні в Україні ні в країні реєстрації компанії.

Наступні країни та території (юрисдикції) вважаються офшорними зонами згідно Законодавства України: Андорра, Ангілья, Антигуа і Барбуда, Аруба, Нідерландські Антильські острови, Бахрейн, Беліз, Барбадос, Багамські острови, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Острів Гернсі, Острів Джерсі, Острів Мен, Острів Олдерні, Гібралтар, Монако, Вануату, Віргінські Острови (США), Гренада, Кайманові Острови, Монтсеррат, Пуерто-Ріко, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Співдружність Домініки, Теркс і Кайкос, Ліберія, Сейшельські Острови, Маршальські Острови, Науру, Ніуе, Острови Кука, Самоа, Мальдівська Республіка.

При цьому звертаємо вашу увагу, що Республіка Панама, о. Кіпр та Королівство Велика Британія не вважаються офшорними зонами згідно законодавства України.

Юридична фірма "Цезар" здійснює реєстрацію компаній у таких юрисдикціях як Великобританія, Британські віргінські острови, Сінгапур, Панама, Сейшельські острови та інші.

Іноземні інформаційно-довідкові ресурси

Реєстр компаній Великобританії

Реєстри компаній у країнах світу

Сервіс перевірки іноземних паспортів країн Євросоюзу

Реєстр компаній Польщі

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Консалтинг, маркетинг, роялті, валові витрати, нерезиденти і офшори в Податковому кодексі.Тел: (096)135 0 292
(032) 227 87 62, м. Львів,
вул. Фурманська, 5, оф.14, (біля Оперного театру)
email: office@caesar.in.ua

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET