Послуги:

Надаємо кожному клієнту по одній безкоштовній консультації на тему податків.

Офшор Панама

Панама - держава, в Центральній Америці. На заході межує з Коста-Рікою, на сході - з Колумбією. На півдні країна омивається Тихим океаном, на півночі - Карибським морем. Загальна площа країни близько 77 тис. кв. км. Близько половини території країни займають гори, розітнуті гірськими рівнинами. Населення - близько 2,8 мільйонів чол. Державна мова - іспанська, поширена також англійська.

Повне найменування - Республіка Панама. Державний устрій - президентська республіка. Столиця - Панама. Незалежність Панами була проголошена в 1903 р. (раніше знаходилася у складі Колумбії). Глава держави і уряду - президент.

Можливі закінчення назви компанії: "Corporation”, “Incorporated”, “Societe Anonyme”, “Sociedad Anonima”, “Gesellschaft mit beschankter Haftung”, “Corp.”, “Inc.”, “GMBH”, “SA”, “AG”,

Тип компанії - Corporation - Корпорація

Час інкорпорації - 5-10 днів

Вимоги до компанії

  • Мінімальна кількість директорів - три
  • Вимоги до резідентності директорів - відсутні
  • Дозволені директори - юридичні особи
  • Необхідне наявність місцевого зареєстрованого офісу
  • Мінімальна кількість акціонерів - один
  • Номінальні акціонери і директори дозволені

Статутний Капітал

  • Немає вимог до розміру Статутного Капіталу
  • Обов’язкової оплати Статутного Капіталу не потрібний

Акції

  • Дозволені Акції на пред’явника
  • Дозволені Акції без вказівки номінала

Конфіденційність

При використанні номінальних Акціонерів і Директорів дійсний власник компанії не може бути встановлений.

Податки

Панамські офшори повністю звільнені від податків.

Щорічна звітність

Не потрібно пред’являти ніяких щорічних і ін. звітів.

Після завершення будівництва Панамського каналу, країна позбулася частини доходів, пов’язаних з присутністю американських військ. Головною частина економіки є робота морських портів, пересування через панамський канал, фінансові послуги. Інші сектори економічної діяльності: сільське господарство (банани, цукор, кава і худоба), виробництво і будівництво, транспорт, туризм.

Фінансовий сектор послуг:

Завдяки банківському сектору, Панама є головним фінансовим центром Латинської Америки.

Привабливість реєстрації офшорів в Панамі для ведення будь-якої ділової і інвестиційної діяльності базується на законі про компанії (The General Corporation Law, Law 32 of February 26, 1927), який повністю звільняє від податків офшорні компанії, зареєстровані в Панамі.

Реєстрація нерезидентної офшорної компанії в Панамі:

  • Необхідно підтримувати зареєстрований офіс в Панамі і мати зареєстрованого агента. Ми надаємо ці необхідні послуги, а також завіряємо всі необхідні документи компанії Апостилем.

Гнучкість в структурі Панамської компанії:

  • Для реєстрації компанії в Панамі необхідно мінімум трьох директорів. Реєстр директорів відкритий, тому зазвичай призначаються номінальні директори. Ці послуги включені в пакет, що надається нами: якщо Ви бажаєте бути директором, то ми можемо запропонувати двох номінальних директорів, якщо в цьому необхідності немає, то ми пропонуємо трьох номінальних директорів з генеральною довіреністю на управління компанією.
  • Для офшору в Панамі потрібна наявність співробітників: розділ компанії і секретар, скарбник. Директор може бути співробітником компанії. Розділ компанії і секретар не можуть бути однією і тією ж особою, інші посади можуть бути суміщені.
  • Немає вимоги по проведенню щорічних зборів акціонерів, але якщо виникає необхідність, то вони можуть бути проведені в будь-якій точці світу, по телефону або іншим способом електронній комунікації, при умові, що всі учасники можуть ясно почути один одного.

Конфіденційність:

  • Реєстр директорів і акціонерів відкритий, але дозволені послуги номінального акціонера і/або директора

Вимоги до статутного капіталу і акцій для офшорів в Панамі:

  • Акції можуть бути випущені як з оголошенням номіналу, так і без оголошення номіналу.
  • Для офшорних компаній в Панамі стандартний статутною капітал - USD 10 000, немає вимог і термінів до його оплати.
  • Офіційна валюта в Панамі - долар США, немає ніякого валютного контролю або обмежень.

Панамська офшорна корпорація (Sociedad Anonima) може бути заснована однією фізичною або юридичною особою будь-якої резидентності і характеризується таким чином:

  • сплата якого-небудь мінімально необхідного капіталу при створенні корпорації не потрібна (хоча, як правило, всі офшорні корпорації, за винятком підприємств, що ліцензіюють, засновувалися тут з оголошеним статутним капіталом USD 10 000);
  • у кожній корпорації повинні бути призначені як мінімум 3 директори і посадові особи - президент, скарбник і секретар (фізичні або юридичні особи, резиденти або нерезиденти Панами). Директори і акціонери компанії мають право одночасно бути в ній посадовцями, можливо також поєднання посад;
  • корпорація має право випускати акції як іменні, так і на пред’явника (різних класів, видів і доль - за рішенням власників компанії). Акції на пред’явника повинні бути повністю сплачені;
  • імена власників і акціонерів корпорацій не вносяться до відкритих реєстрів в Панамі і зберігаються тільки у файлах місцевих зареєстрованих агентів, що ліцензіюють, які зобов’язані слідувати процедурі «Знай Свого Клієнта».

Товариство з обмеженою відповідальністю - Sociedad de Responsibilidad Limitada (S.R.L.) може бути засноване двома партнерами (фізичними або юридичними особами будь-якої резидентності) і, будучи схожим на партнерство з обмеженою відповідальністю, характеризується таким чином:

  • сплата якого-небудь мінімально необхідного капіталу при створенні суспільства не потрібна (як правило, всі офшорні товариства засновувалися тут з оголошеним статутним капіталом USD 10 000);
  • у кожному товаристві повинен бути призначений як мінімум 1 керівник (адміністратор). Партнери товариства мають право одночасно бути в ньому керівниками;
  • товариство не має права випускати сертифікати володіння долями на пред’явника;
  • імена партнерів вносяться до відкритих реєстрів в Панамі.

Кожне офшорне підприємство зобов’язане мати зареєстровану адресу в Панамі, а також має право мати тут власний розгорнений офіс і управляти з нього своїми справами.

Панамське законодавство вирішує роботу юридичної особи без використання його директорами (керівниками) печатки.

Кожному офшорному підприємству належить вести реєстр директорів (керівників) і акціонерів (партнерів) і, хоча документація компанії не підлягає суспільній перевірці, вона доступна для перевірки акціонерами. Інформація про керівників зберігається разом з копіями засновницьких документів в офісі Реєстратора панамських компаній.

Панамському підприємству не дозволено без відповідного дозволу Міністерства торгівлі і промисловості Панами займатися банківською, фондовою і трастовою діяльністю, страхуванням або перестраховкою, а також надавати адресу свого зареєстрованого офісу для потреб інших компаній. У назві юридичних осіб не можуть бути використані слова, що відображають ліцензійовану в Панамі діяльність, наприклад Assurance, Bank, Building Society, Chamber of Commerce, Chartered, Cooperative, Imperial, Insurance, Munucipal і Royal.

Іноземна компанія може перемістити свою адресу до Панами, але законів, що дозволяють панамському підприємству перемістити свою юридичну адресу за межі країни, не існує.

Якщо підприємство не платить щорічних державних мит за продовження своєї реєстрації, його викреслять з реєстру панамських компаній після закінчення року з моменту останньої оплати мита. У Законі про компанії чітко пояснюється, що викреслене з реєстра підприємство не має права продовжувати господарську діяльність і, зокрема, управляти своїми банківськими рахунками, хоча директори (керівники) і акціонери (партнери) такого підприємства продовжують нести повноправну відповідальність по його боргах і зобов’язаннях.

Викреслену компанію можна, сплативши покладені мита і штрафи, відновити в реєстрі компаній Панами. Проте після закінчення певного терміну (10 років) відновлення тут офшорної компанії проводиться тільки через місцевий суд, рішення якого може виявитися як позитивним, так і негативним.

Панама не є безподатковою юрисдикцією. Проте тут строго слідують територіальному принципу оподаткування, згідно якому дохід будь-якого панамського підприємства з іноземних джерел повністю звільняється від податків в Панамі. Проте, якщо з яких-небудь міркувань власники офшорної компанії вирішили поставити своє підприємство на податковий облік в Панамі, то така офшорна компанія буде зобов’язана щорічно подавати звіт про свою фінансову діяльність, який необхідно завіряти у місцевого аудитора.

Офшорна компанія має право вести бізнес з резидентами Панами і інвестувати засоби в панамську власність будь-якого вигляду, але при цьому підпадатиме під оподаткування прибутку з місцевих джерел.

Кожна резидентна компанія зобов’язана декларувати свій прибуток, що отримується на території Панами. Так звана «альтернатива IT» застосовується до розрахунку будь-якого резидентного прибутку, отриманого в Панамі після 1 січня 2005 року. Відповідно до цієї системи, 95,33% прибутку оподаткування віднімається з бази оподаткування, а сума, що залишилася, оподатковується в Панамі по ставці, рівній 30%.

Фінансовий рік резидентних панамських компаній починається 1 січня і закінчується 31 грудня, а податкову декларацію належить подавати не пізніше 31 березня після закінчення фінансового року, хоча компанія має право отримати дозвіл податкової служби на зміну меж звітного періоду.

Всі панамські платники податків зобов’язані проводити попередню оцінку прибуткового податку за поточний рік і платити прибутковий податок наперед трьома авансовими внесками 30 червня, 31 серпня і 31 грудня відповідно.

Що стосується дивідендів, що розподіляються компаніями - резидентами Панами, то вони обкладаються по єдиній ставці, рівній 10% (тільки від прибутку, отриманою компанією на території Панами).

Кажучи про офшорний бізнес в цій країні, не можна не згадати про вільну зону Колон (Colon Free Zone). Створена в 1948 р., вона стала найбільшою в Західній півкулі і другою в світі після Гонконгу міжнародним центром вільної торгівлі. Товари, які ввозяться в межі вільної зони Колон, дозволено імпортувати, зберігати, допрацьовувати, переупаковувати і реекспортувати, не стягуючи митних зборів і інших виплат в скарбницю Панами. Засновані тут компанії звільнені від податків.

Панама не підписала угод про уникнення подвійного оподаткування ні з однією країною світу, але з кінця 2000 р. тут діють два закони, що стосуються регулювання міжнародних фінансових операцій і боротьби з «відмиванням» грошей. Як наслідок, Панама бере участь в міжнародному обміні інформацією.

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ

Консалтинг, маркетинг, роялті, валові витрати, нерезиденти і офшори в Податковому кодексі.Тел: (096)135 0 292
(032) 227 87 62, м. Львів,
вул. Фурманська, 5, оф.14, (біля Оперного театру)
email: office@caesar.in.ua

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET